8 kwietnia 2019 00:00
Info Centrum Wystawienniczo-Kongresowe AMBEREXPO ul. Żaglowa 11 80-560 Gdańsk

Free Time Festiwal 2019 - Zobaczcie jak było?

 FREE TIME FESTIWAL TO LEPSZA JAKOŚĆ ŻYCIA

Fantastyczna atmosfera! Wracamy do domu z głowami pełnymi pomysłów i z pewnością powrócimy za rok w poszukiwaniu kolejnej dawki emocji, inspiracji i unikatowych przeżyć – mówili odwiedzający. Wzorcowa impreza dla rodzin! Wydarzenie, które wyznacza trendy – pisały media. Gdański Free Time Festiwal święcił triumfy. I świętował też swoje piąte urodziny. Był tort, złote confetti i tłumy zadowolonych gości - w każdym wieku. Bo dobrze spędzony czas wolny i potrzeba lepszej jakości życia dotyczy nas wszystkich. Imprezę  odwiedziło 17.500 osób.  

O sukcesie Free Time Festiwalu decyduje przede wszystkim jego  dynamiczna, nowoczesna formuła, oferująca odwiedzającym moc atrakcji i pomysłów na twórcze, aktywne, przyjemne (czasem też leniwe) spędzanie czasu wolnego. Do tego impreza nieustannie rozwija się o nowe pomysły i projekty. Tym razem organizatorzy przygotowalitrzy strefy premierowe: Festiwal Podróży Ślady, Ogrodowe Kreacje i Grill Festiwal. 

Do czego zatem zachęcał, czym nas zarażał i o czym opowiadał Free Time Festiwal?

O PODRÓŻACH Z PASJĄ

FESTIWAL PODRÓŻY ŚLADY to tegoroczny debiutant. W klimatycznej, trochę kinowej atmosferze swoje opowieści (ilustrowane pięknymi zdjęciami i filmami) snuli zwykli podróżnicy. O łowieniu ryb z Indianami Tsimane, o szukaniu śladów endemicznych niedźwiedzi w Kanadzie, wyprawie rowerowej po syberyjskim śniegu i lodzie Bajkału, podróżowaniu z dziećmi i  budowaniu szkoły po trzęsieniu ziemi w Katmandu. I nie chodziło tu o wyzwania ekstremalne, tylko o prawdziwą pasję i niezwykłe doświadczenia, które mogą stać się udziałem każdego z nas - jeśli tylko rozbudzimy w sobie ciekawość świata i odwagę do odkrywania tego, co nieznane. 

O PIĘKNYCH MIEJSCACH NA ZIEMI

Emocji, energii, regionalnego kolorytu i pomysłów na trochę bliższe podróże nie brakowało w STREFIE TURYSTYKI. Tu swoje walory kulturowe i turystyczne zaprezentowało dziesięć najpiękniejszych regionów Polski, ponad dwadzieścia powiatów i miast oraz wystawcy zagraniczni: Środkowa Frankonia, Brema, Drezno, Ukraina, Gruzja i Wilno. 

Do odpoczynku na łonie natury zachęcały Lasy Państwowe i Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi  (w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi”). A na poszukujących lokalnych atrakcji czekała specjalnie przygotowana Strefa Miasta Gdańska, a w niej niezwykle szeroka oferta - od sportu i aktywnego stylu życia po propozycje z zakresu kultury i nauki. Także lokalnie, ale do wypraw nieco dalej - szlakami kajakowymi i trasami rowerowymi zachęcało Pomorskie. 

O ZIELENI WOKÓŁ NAS

W strefie OGRODOWYCH KREACJI w swoim żywiole byli miłośnicy zieleni, poszukujący nowych pomysłów i wskazówek, jak projektować i pielęgnować roślinność w domach, w ogrodach, na działkach, tarasach i balkonach. Tę wiedze można było posiąść, słuchając porad i prelekcji Kasi Bellingham (ogrodniczki z pasji i wykształcenia) oraz jej gości. 

W przyjaźnie zaaranżowanym OGRODZIE WIEDZY (prawdziwa zielona trawa i leżaki) można było dowiedzieć się, jak projektować rabaty ozdobne, jak stworzyć ogrody pożyteczne dla pszczół i motyli, jak wiosną w ogrodzie wysiać lato i jak uprawiać storczyki. Wiedzę teoretyczną można było uzupełnić praktyczną podczas warsztatów - jak założyć ogród w słoiku, jak tworzyć bomby kwiatowe, jak hodować zioła i kwiaty jadalne aby z parapetu trafiły prosto na talerz. 

OGRÓD ZDROWIA dał możliwość zakupu produktów ekologicznych, regionalnych i lokalnych bezpośrednio od producentów, natomiast OGRÓD SŁOWA - chwile wytchnienia przy dobrej lekturze.

O ROWEROWYM STYLU ŻYCIA

Dla cyklistów obowiązkowym punktem był BIKE FESTIWAL. Tu można było zaopatrzyć się w sprzęt (wcześniej testując go na specjalnym torze) i akcesoria, za darmo serwisować swój rower, a także spotkać z ekspertami, sportowcami i rowerowymi podróżnikami. 

Maluchy miały niecodzienną okazję udziału w zawodach na rowerkach biegowych dla dzieci STRIDER ADVENTURE ZONE, a prawdziwi twardziele w niezwykle widowiskowym wyścigu kolarskim AMBEREXPO MTB ELIMINATOR. 

Sportowych emocji i radości kibicowania nie brakowało też podczas maratonu spinningowego CALYPSO POWER BIKE, pokazów trialu rowerowego z udziałem utytułowanego Bartka Ćwika i MTB Stuntu z udziałem mistrza Kamila Kobędzowskiego. Prawdziwą gratką była też prezentacja największego w Polsce systemu roweru metropolitalnego MEVO. 

O DOBRYM SMAKU

Na parkingu AMBEREXPO w słonecznej, piknikowej atmosferze, przy muzyce serwowanej prze DJ-ów, pojedynek na grille stoczyli kucharze, a dokładnie: uczniowie szkół gastronomicznych i profesjonalni mistrzowie kuchni z całej Polski. Zmagania odbywały się w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego o Tytuł GOLD GRILL TEAM. Honorowym jurorem był legendarny Szef Kuchni Kurt Scheller, a konkurs poprowadzili Tomasz Jakubiak i Łukasz Konik. 

A ponieważ świeże powietrze pobudza apetyt, to tuż obok zorganizowano Strefę FOOD COURT z daniami z grilla i serwowanymi przez food trucki specjałami kuchni z różnych stron świata. Było pysznie!

O TYM, ŻE DZIECI SIĘ NIE NUDZĄ

Świat odkrywali też najmłodsi. W strefie AKTYWNYCH DZIECIAKÓW non stop coś się działo: konkursy, zawody i turnieje rozgrywane na mini obiektach: boisku futbolowym, boisku plażowym, do piłki siatkowej, stadionie lekkoatletycznym i torach przeszkód. A do tego zabawy na dmuchańcach i trampolinach, możliwość udziału w eksperymentach i doświadczeniach naukowych, edukacyjnych animacjach i warsztatach artystycznych. To miejsce kipiało energią i radością! 

O AMBERYSIU

W samo południe w niedzielę uwagę nie tylko najmłodszych skupiła absolutnie zjawiskowa parada, w której uczestniczyły wszystkie obecne na Festiwalu maskotki reklamowe. Jej finałem był WIELKI ZLOT WIELKICH MASKOTEK z żywiołową prezentacją każdej postaci na scenie. A szczególnie jednej, bo tego dnia zadebiutowała oficjalna maskotka AMBEREXPO – AMBERYŚ! Organizatorzy przyznają, ze wybór „brand hero” był oczywisty, bo AMBEREXPO jest opiekunem rysi w gdańskim ZOO. Były wspólne zdjęcie, przytulasy i przybijanie piątek z lwem, papugą, żyrafą, zebrą, surykatką, szaloną mewą no i oczywiście rysiem :)

FREE TIME FESTIWAL - WARTO TU BYĆ! 

więcej informacji: freetimefestiwal.pl, facebook

 DO ZOBACZENIA w 2020 roku!

Galeria

 

[img:1][img:4][img:7][img:12][img:14][img:16][img:17][img:18][img:19][img:20][img:21]

IMPREZY INTEGRACYJNE, SZKOLENIA WELLNESS & SPA
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2019
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz